16 marca 2024, godz. 10-14

KONFERENCJA DLA RODZICÓW I KADRY

Temat przewodni:

STAŃ(MY) W PRAWDZIE - kondycja psychiczna naszych dzieci

Po co: Bo wiemy, że dzisiejsza młodzież zmaga się z wieloma wyzwaniami (samotnością, zagubieniem, niepewnością, brakiem poczucia sensu itp.). Wspólnie, zastanówmy się jak ich mądrze wesprzeć.

Kiedy: 16 marca 2024, godz. 10-14

Gdzie: Sternik Pruszków

Dla kogo: wszystkich rodziców z naszych placówek, ale także zainteresowanych osób z zewnątrz

HARMONOGRAM KONFERENCJI:

  • 09:30 - 10:00 - rejestracja uczestników, kawa na start
  • 10:00 - 11:00 - wykład wprowadzający "Świat cyfrowy a rozwój dzieci i młodzieży" Jakub Andrzejczak
  • 11:00 - 11:20 - przerwa na kawę
  • 11:20 - 12:30 - warsztaty modułowe do wyboru I TURA
  • 12:30 - 12:50 - przerwa na lunch
  • 12:50 - 14:00 - warsztaty modułowe do wyboru II TURA

WARSZTATY MODUŁOWE DO WYBORU (powtarzają się w I i II turze):

  • "Zachowania ryzykowne w świecie cyfrowym. O minimalizowaniu zagrożeń i budowaniu pozytywnych relacji" - Jakub Andrzejczak
  • "Jak zrozumieć nastolatków i młodych dorosłych urodzonych w XXI w" - Michał Kot
  • "Od złości do radości - czyli jak rozwijać dojrzałość emocjonalną naszych dzieci" - Andrzej Łopuszański

Prosimy o deklarację i zapis na poszczególne moduły (można dowolnie wybierać konfigurację).

W trakcie całej konferencji, zapewniamy kącik kawowy, drobne przekąski, opiekę dla mniejszych dzieci w sali przedszkolnej (opieka wliczona jest w koszt uczestnictwa).

Informacje o poszczególnych warsztatach i prowadzących:

(PRZE)ŻYĆ Z NASTOLATKIEM

Prowadzący: Michał Kot

Socjolog, analityk danych, specjalista do spraw nowych technologii, ekspert ds demograficznych i społecznych, Były Dyrektor Instytutu POKOLENIA.

Wrażliwi i nieodpowiedzialni, nowocześni i samotni, a może racjonalni, ale przepracowani? Jak zrozumieć nastolatków i młodych dorosłych urodzonych w XXI w?

Osoby urodzone w XXI wieku różnią się od pokolenia swoich rodziców. Urodzeni "ze smartfonem w ręku" cyfrowi tubylcy, a jednocześnie osoby wychowane w otoczeniu dobrobytu jakiego nie znały poprzednie pokolenia. Z drugiej strony to na czas ich młodości przypada kumulacja Czarnych Łabędzi: pandemia COVID 19, zakaz wychodzenia z domu, maseczki, zdalne lekcje, wojna na Ukrainie i pomoc uchodźcom za wschodniej granicy. O tym kim są wiele się mówi i pisze, ale tak naprawdę często można odnieść wrażenie, że w sumie niewiele o nich wiemy. W trakcie Warsztatów przedstawione zostaną wyniki najnowszego i najbardziej kompleksowego badania na temat kondycji psychicznej, postrzeganiu relacji międzyludzkich oraz aspiracji życiowych młodych ludzi (16-24 lata). Będzie też możliwość dyskusji, wymiany opinii i zadania dodatkowych pytań.

OD ZŁOŚCI DO RADOŚCI

Prowadzący: Andrzej Łopuszański

od 10 lat mąż Julii, dumny ojciec piątki dzieci. Jest psychiatrą, ma doświadczenie zawodowe związane z problematyką psychiatrii dzieci i młodzieży.

 "Od złości do radości - czyli jak rozwijać dojrzałość emocjonalną naszych dzieci” w czasie warsztatu postaramy się odnaleźć odpowiedź na pytanie jak w czasie piętrzących się wyzwań zadbać o harmonijny rozwój naszych podopiecznych.

(NIE)OCZYWIŚCIE O ŚWIECIE CYFROWYM

Prowadzący: Jakub Andrzejczak

Profesor Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej i kierownik Zakładu Socjologii Wychowania, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, autor licznych badań naukowych oraz programów profilaktycznych w zakresie funkcjonowania dzieci i młodzieży w świecie cyfrowym. Opiniodawca w stacjach radiowych, prasie oraz portalach edukacyjnych. Prywatnie ojciec dwóch synów.

W module warsztatowym uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze źródlem problemów cyfrowych dzieci i młodzieży, poznają przykładowe zachowania ryzykowne oraz poznają zasady ich minimalizowania, w szczególności w odniesieniu do budowania relacji i wspólnych doświadczeń na linii dziecko-dorosły-świat cyfrowy.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

ZAPISZ SIĘ TERAZ

All rights reserved 2024. Projekt i wykonanie agencja interaktywna