Potrzeba ruchu jest u chłopców szczególnie istotna, dlatego w Azymucie staramy się zapewnić go jak najwięcej. Dbamy o to, by w naszej ofercie znajdowało się wiele różnorodnych zajęć, w których sport gra główną rolę. Chłopcy codziennie grają w ping-ponga, trenują gry zespołowe na boisku szkolnym lub wykonują ćwiczenia sprawnościowe i wytrzymałościowe. W ten sposób nie tylko rozwijają sprawność fizyczną lecz także kształtują silny charakter.

Oferta naszej szkoły w zakresie zajęć sportowych obejmuje:

 1. Cztery lekcje WF w każdym tygodniu
 2. 20 minut rekreacji w ciągu dnia (na boisku szkolnym lub w Sali psychomotorycznej)
 3. Zajęcia sportowe (ogólnorozwojowe) w paśmie zajęć dodatkowych

 

Dla jeszcze bardziej aktywnych proponujemy sekcje sportowe np. tenis stołowy czy gimnastyka akrobatyczna.

W naszej szkole działa także gimnastykująca mózg sekcja szachowa.

Wielu uczniów naszej szkoły uprawia konkretne dyscypliny w okolicznych klubach sportowych. Ściśle współpracujemy z klubem koszykarskim, piłkarskim oraz kolarskim.

Uczestniczymy także w zawodach międzyszkolnych zawodach sportowych.

Około 30 uczniów naszej szkoły regularnie dojeżdża na zajęcia rowerami, w tym wielu ponad 10 kilometrów (rekordzista pokonuje każdego dnia ponad 45 km).

 


 • Wychowanie fizyczne w klasach 0-III

  Wychowanie fizyczne w klasach 0-III

  Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego na zajęciach sportowych w klasach 0 – 3 szczególną uwagę poświęcamy obserwacji potrzeb i możliwości ruchowych uczniów. Zajęcia mają charakter zabaw i gier ruchowych.

  więcej...

 • Wychowanie fizyczne w klasach IV-VIII i GIM

  Wychowanie fizyczne w klasach IV-VIII i GIM

  W klasach 4 – 8 szkoły podstawowej oraz w gimnazjum stawiamy na doskonalenie zaobserwowanych wcześniej zdolności i rozwijanie sprawności fizycznej zgodnie z indywidualnymi potrzebami ucznia.

  więcej...