Zajęcia naukowe w naszej szkole są skorelowane z programem zajęć i stanowią jego uzupełnienie. Do części zajęć zatrudniamy zewnętrznych specjalistów.


 • Szachy - treningi dla chłopców

  Szachy - treningi dla chłopców

  Zajęcia szachowe w szkole Azymut rozpoczynają się już w klasach 1-3. W ramach zajęć uczniowie, na początkowym etapie, nabywają wiedzę na temat zasad poruszania się figur szachowych, współdziałania figur i ich wartości.

  więcej...

 • Koło matematyczne

  Koło matematyczne

  Zajęcia dodatkowe koła matematycznego skierowane są do uczniów klas starszych tj. IV - VI oraz I gimnazjum zainteresowanych matematyką, jej historią oraz zastosowaniem.

  więcej...

 • Koło Literacko-Filmowe

  Koło Literacko-Filmowe

  Zajęcia kierowane są do chłopców z klas IV-VI i stanowią rozszerzenie wiedzy zdobywanej na lekcjach języka polskiego. Uczniowie dowiadują się na nich czym charakteryzuje się język filmu, jakimi środkami wyrazu posługuje się ta dziedzina sztuki i jak interpretować ich użycie.

  więcej...

 • Extra English - koło językowe

  Extra English - koło językowe

  Na kółku Extra English chłopcy zdobywają wiedzę z różnych dziedzin i przedmiotów z użyciem języka angielskiego jako narzędzia, pracując głównie z wykorzystaniem metody CLIL. Duża część zajęć prowadzona będzie w oparciu o materiały z programu *National Geographic Odkrywca*.

  więcej...

 • Koło historyczne

  Koło historyczne

  Kółko historyczne w naszej szkole to zajęcia dedykowane dla chłopców z klas 0-3. W tym wieku chłopcy zaczynają się interesować historią, ale nie mają jej wśród swoich szkolnych przedmiotów, dlatego specjalnie dla nich prowadzone są zajęcia, dające możliwość zbudowania podstaw do lepszego zrozumienia historii w przyszłości.

  więcej...

 • Zajęcia filmowe

  Zajęcia filmowe

  Zajęcia skierowane są do gimnazjalistów. Dotyczą sztuki filmowej, jej aspektów technicznych, artystycznych i korespondencji między filmem a innymi dziedzinami sztuki. Uczniowie uczestniczący w zajęciach poznają warstwy tworzywa filmowego i uczą się interpretować ich użycie.

  więcej...

 • Modelarstwo drewniane

  Modelarstwo drewniane

  Chłopcy uwielbiają konstruować, dlatego zajęcia modelarskie są dla nich znakomitą propozycją. Modelarstwo odbywa się co tydzień i prowadzone są ze zindywidualizowanym poziomem trudności. Uczniowie sklejając modele drewniane z gotowych zestawów uczą się precyzji, właściwego i bezpiecznego użycia narzędzi oraz pracy z instrukcją.

  więcej...

 • Kangur matematyczny - koło konkursowe

  Kangur matematyczny - koło konkursowe

  Zajęcia z kangura matematycznego dedykowane są uczniom klas 2 i 3 szkoły podstawowej. Na tym kole zainteresowań chłopcy doskonalą swoją wiedzę matematyczną poprzez arkusze pracy zawierające zagadnienia które już powinni opanować. Arkusze chłopcy uzupełniają samodzielnie, następnie wspólnie z nauczycielem weryfikowana jest poprawność rozwiązanych zadań oraz wyjaśnianie ewentualnych niejasności.

  więcej...